top of page
  • תמונת הסופר/תmichush

כרטיס ביקור: אין שנייה לך

עודכן: 5 בספט׳ 2018


הרבה זמן לא עשיתי פוסט של 'כרטיס ביקור' מהסיבה המוצדקת שאין לי את הזמן ללכת הדרוש לבקר בחנויות יד השנייה והוינטג' שאותן אני רוצה עד מתהההה לפקוד. אמממה?! מאחר ואני מטיבת לכת אונליין ונותנת לאצבעות שלי ללכת במקומי יוצא שאני רוכשת הרבה מהז'אנר, קרי, חנויות יד שנייה ווינטג' שעושות גם משלוחים ומרכולתן מוצגת לראווה ברשת, ויש כאלה שאני לקוחה חוזרת אצלן, וזה בהחלט מצדיק פוסט של כרטיס ביקור אונליין.


מירי, היא יפהפיה אמיתית בליגה משל עצמה! היא בת 34 נשואה + 2 גרה בלהבות הבשן, בעלת החנות 'אין שניה לך' בקיבוץ ומפעילה גם דף פייסבוק וחנות במרמלדה למכירה אונליין. מירי בעלת תואר שני בניהול משאבי טבע והסביבה, עבדה בגרינפיס, הגיעה לקיבוץ אחרי שנים בתל אביב ובחיפה בהחלטה להקים את המשפחה עם בעלה בן הקיבוץ.


איך עלה הרעיון להקים חנות יד שנייה?

נכנסתי להריון, למדתי פעמיים בשבוע בחיפה עד שבחילות ההריון גברו עליי ורותקתי לבית. השתעממתי, החלטתי לפתוח עסק. תכננתי להמשיך לדוקטורט (צוחקת) זה מה יש. לא הייתי משנה כלום! 

מה רצית לעשות כשתהיי גדולה?

תמיד רציתי לעבוד ב UN או ב WWF או בחברה ללא מטרות רווח גלובאלית אחרת. לא בקטע אקטיביסטי כי זה אף פעם לא בער בי. גם כשעבדתי בגרינפיס, התעסקתי בגיוס עובדים לא הלכתי להפגנות וכאלה...


האם בחרת במודע בהיבט הזה? זו בדיוק הנקודה. לשנות את העולם אבל בלי לקשור את עצמך בשלשלאות לעץ שעומדים לכרות אותו. והייתי די טובה.

אם כך, אז העיסוק ביד שנייה ווינטג' קשור לזה...?

מאוד! אני מאמינה שלקנות יד שנייה זה לקחת אחריות על הסביבה. תעשיית הביגוד והטקסטיל היא מזהמת ודורסת. תעשיית האופנה מכתיבה תפיסה מוטעית לגבי הגוף. ביד שנייה אפשר למצוא גזרות מחמיאות שהרשתות כבר שכחו איך לתפור. ביד שנייה אפשר לקנות בגד טוב מבד איכותי ב 30-50 ש"ח. ביד שנייה אפשר לבחור בגד עם אופי, שהיה פעם של מישהי אחרת שאהבה אותו.

זו הרגשה נהדרת! (היי, אישה, אני איתך לגביי ההרגשה!)


איך הוצאת את הדבר מהכוח אל הפועל?

הקמתי את החנות פיזית עם בעלי, הוא עזר לי המון, תמך ודירבן אותי להמשיך. הוא בנה לי מחסן מפואר ואפילו שטף את הרצפה כשהבטן ההריונית שלי כבר לא אפשרה לי. היא מדגישה, בעלי הוא קיבוצניק - לא יודע להבדיל בין שמלה לחצאית, והבגדים מעניינים אותו כמו שאותי מעניין כדורגל (צוחקת). רק אחרי שפתחתי את החנות התחלתי להיכנס לעומק העניין. עשיתי מחקר, ממש העברתי לעצמי קורס באינטרנט על סוגי בדים, תפירה, על איך לשייך בגד לתקופה מסויימת. איך יודעים אם ג'קט הוא משנות ה 90 או ה 80, איך לתמחר וינטג' ואני עדיין חוקרת, חופרת ולומדת.
האם החנות היא לוינטג' בלבד?

שואפת לשם. החנות כל הזמן עוברת שינויים. כעת אני עובדת בקונסיגנציה ויש גם אוסף לא מבוטל של מעצבים ישראלים. כרגע הכיוון הוא וינטג' ולהתרחב לכיוון האינטרנט, להמשיך ולתחזק את החנות במרמלדה.

יש לי מסר שאני רוצה להעביר, היא ממהרת להגיד - אם חשקה נפשך להיות עצמאית ואת יודעת זאת בלב אבל חוששת. חששות זה דבר מובן. תתחילי ותפתחי משהו קטן, פחות משנה מה, את תאהבי את זה כי זה שלך, הבייבי שלך, משם כבר תתפתחי ותגדלי.


*הפוסט המקורי נכתב ב 7.2.2017 ומאז מירי מכרה את מרכולתה לבעלת חנות יד שנייה ווינטג' אחרת


מעלליי ב 'אין שנייה לך'

חולצת קטיפה עם רקמה נהדרת


רכשתי ממנה בזמנו עוד שתי חולצות וינטג' וג'קט שחור-צהוב משגע של תמר קרוון.


Comments


bottom of page